Skip to main content

Hakkımızda

Ergun Elektrik, Türkiye’nin önde gelen reaktör ve kapasitör bankları üreticilerindendir.

Firmamız Ergun Elektrik, 1980 yılında İzmir’de kurulan bir aile şirketidir. Kırk yıllık eşsiz bilgi birikimimiz ve deneyimli ekibimiz ile müşterilerimize güç kalitesi alanında en iyi çözümleri sunmak için verimli ve dayanıklı ürünler üretmekte ve mühendislik hizmetleri sunmaktayız.

Günümüzde, yük karakteristiklerinin değişimi ile birlikte elektrik güç kalitesi kavramı önem kazanmıştır. Elektrik güç kalitesi teorik olarak elektrik şebekesinden beslenen tüm yüklerin, önemli bir performans veya ömür kaybı yaşamadan çalışmasını sağlayan bir dizi elektriksel parametreler ve limitler olarak tanımlanabilir.

Genelde, güç kalitesi sorunlarının çoğu “harmonik” başlığı adı altında gruplanmaktadır. Ancak bilinenin aksine; rezonans, gerilim olayları, transientler, common mode akım/gerilimleri ve EMC başlıkları tek tek incelenmesi gereken ve çözümleri birbirinden farklı olan sorunlardır. Firmamız; 50. Harmoniğe kadar olan harmonik analizi yanında 2-9kHz arası harmonik analizi ve 170kHz’e kadar supraharmonics analizi yapabilen cihazları sayesinde, bu sorunları kaynağından çok daha hızlı ölçmeye imkan sağlayan detaylı bir güç kalitesi ölçümü çalışması yapmaktadır.  Deneyimli teknik ekibimiz tarafından analiz edilen ölçüm sonuçlarına dayanarak iş ortaklarımıza, en doğru ve en uygun çözümler sunulmaktadır. Çözümlerimiz arasında ürettiğimiz filtre, reaktör ve kompanzasyon bankları ile her biri kendi alanlarında dünya lideri olan çözüm ortaklarımızdan ithal ettiğimiz filtre ve ürünler yer almaktadır.

Ergun Elektrik, ayrıca, izin verilen aşırı yükte de görevini yerine getirecek özel reaktörler ve her kullanım alanı için metal alaşım direnç malzemesi seçerek özel dirençler tasarlayıp üretmektedir.

Güçlü yanlarımız olan Özel Esnek Üretim, İleri Mühendislik Becerileri, Yüksek Ürün Kalitesi, Hızlı Teslim Süreleri ile sektörde öne çıkan firmamız, 36 kV’a kadar A.G.-O.G. Reaktör, Filtre, Kompanzasyon Sistemleri ve Direnç üretiminde Türkiye’nin lider firması olup, ürünlerini ve güç kalitesi çözümlerini 30’dan fazla ülkeye ihraç etmektedir.